Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie (PUM) rozciąga się na trzy lokalizacje w Szczecinie: na ul. Unii Lubelskiej 1, ul. Broniewskiego 26 oraz w Policach przy ul. Siedleckiej 2.



!!! Ważne: Dyrektor jest w trakcie odpisywania na podania o zatrudnienie, prosimy o cierpliwość.

Kontakt:



Koordynatorka:
Magdalena Zawadzka
fb: Facebook
mail
: stnpumhead@gmail.com
tel: 694710149

Poprzednia koordynatorka:
Daria Jakubowska

Biuro Dyrektora
Adres: ul. Unii Lubelskiej 1,
budynek DYREKCJA, Ip., pok. 2.08
tel: (91) 425-3002

Dział Kadrowo-Płacowy USK-1
Magdalena Majewska
Referent ds. kadrowo-kancelaryjnych
mail: usk1.szczecin.pl
tel. (91)425 31 52

Izabela Kowańdy
Specjalista
mail: i.kowandy@spsk1.szn.pl
tel. (91)425 31 52



Rekrutacja



Zasady rekrutacyjne w Uniwersytecki Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego (USK1)
są z góry określone:



  1. Nie istnieje z góry określona liczba dostępnych miejsc na stanowisko asystenta lekarza

    Proces zatrudnienia w USK1 opiera się na podejściu, w którym student zainteresowany pracą w określonej klinice może zgłosić swoje zamiary. Dostępność stanowisk jest uzależniona od zainteresowania studentów. Zachęcamy do uczestnictwa w dyżurze lub zapytania pracującego asystenta o zakres obowiązków.

    Jednostki nie przyjmujące asystentów lekarza:

    Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej
    Katedra i Klinika Chorób Skórnych i Wenerycznych

  2. W celu uzyskania pozytywnego rozpatrzenia podania o zatrudnienie konieczne jest uzyskanie zgody zarówno Kierownika Kliniki, jak i Dyrektora Szpitala.

    Pierwszym krokiem jest wyrażenie przez Kierownika Kliniki/Zakładu chęci zatrudnienia danego kandydata. Ostateczna decyzja o pozytywnym rozpatrzeniu należy do Dyrektora Szpitala, który musi udzielić zgody na dodatkowego pracownika zarówno w danej Klinice, jak i w ogólnym kontekście funkcjonowania szpitala.

  3. Obowiązkowy dwumiesięczny program wolontariatu

    W związku z ograniczoną liczbą miejsc pracy na stanowisku asystenta lekarza, Dyrektor zarządził obowiązkowy, dwumiesięczny program wolontariatu (bezpłatny). Dzięki temu każdy z kandydatów będzie miał możliwość bliższego zapoznania się z pracą w danej klinice i oceny, czy odpowiada ona ich oczekiwaniom.

  4. Podanie o wolontariat

    Z podaniem o wolontariat (wzór podania poniżej) należy udać się do danego Kierownika Kliniki/Zakładu, który musi wyrazić zgodę na wasz wolontariat. Następnie podanie do Dyrektora Szpitala składacie w budynku Dyrekcji USK1 (budynek obok szpitala, przy głównym wjeździe, kancelaria znajduje się na parterze).

    Uwagi ogólne:

    -Istnieje możliwość realizacji wolontariatu w terminie późniejszym za zgodą Kierownika Kliniki/Zakładu (np. podanie składacie w czerwcu, a wolontariat odbywacie w październiku).

    -Istnieje możliwość przygotowania maksymalnie 3 podań

    -Przed rozpoczęciem wolontariatu obowiązkowo należy zrealizować obiegówkę (np. jeśli chcemy rozpocząć wolontariat w październiku, to we wrześniu musimy zrealizować obiegówkę).

    -Wolontariat nie jest obowiązkowy dla osób uprzednio pracujących na stanowisku asystenta lekarza.(wymagane jest zaświadczenie potwierdzające prace od Kierownika Kliniki/Zakładu)

  5. Pozytywne rozpatrzenie podania o wolontariat

    Rozpatrzenie podania zależy od dyspozycyjności Dyrektora Szpitala. W przypadku dużej liczby podań czas odpowiedzi może zostać wydłużony, gdyż każde podanie jest rozpatrywane indywidualnie. Jeśli czas oczekiwania przekracza 14 dni roboczych, zachęcamy do kontaktu z Działem Kadrowo-Płacowym USK-1, który przekazuje telefonicznie odpowiedź Dyrektora na wasze podanie.

    Po pozytywnym rozpatrzeniu podania, pracownik Działu Kadrowo-Płacowego USK-1 skontaktuje się w celu podpisania umowy o wolontariat oraz przekazaniu informacji o realizacji obowiązkowej obiegówki.

    Uwagi ogólne:

    -Umowę o wolontariat można podpisać tylko z jedną Kliniką/Zakładem.

    Do sporządzenia umowy wolontariackiej niezbędne są następujące dokumenty:
    1. zaświadczenie z uczelni o statusie studenta
    2. książeczka sanitarno epidemiologiczna (kopia strony z imieniem i nazwiskiem + strona z aktualnym wpisem badań) lub orzeczenie do celów sanit.-epidem*

    *Zachęcamy do przedłużenia książeczki w przychodni WN Medica, gdzie studenci PUM mają zniżkę 🙂

    Po podpisaniu umowy o wolontariat należy skontaktować się z obecną koordynatorką asystenta lekarza, i poinformować ją, w której Klinice/Zakładzie i od kiedy bedzie odbywać wolontariat
    . (dodanie do grupy na whatsapp).

  6. Podanie o zatrudnienie
    Po pozytywnym przejściu okresu wolontariatu, będziecie mogli złożyć oficjalne podanie o zatrudnienie. Proces złożenia podania jest taki sam jak w przypadku podania o wolontariat, wiec bedzie tu krótkie streszczenie powyzszych kroków:

    – Z podaniem o zatrudnienie (wzór podania poniżej) należy udać się do danego Kierownika Kliniki/Zakładu, który musi wyrazić opinie pozywtyna o waszym zatrudnieniem wraz z potwierdzeniem odbycia waszego wolontariatu. Następnie podanie do Dyrektora Szpitala składacie w budynku Dyrekcji USK1 (budynek obok szpitala, przy głównym wjeździe, kancelaria znajduje się na parterze).

    Uwagi ogólne:

    -Na stanowisku asystent lekarza można pracować tylko w 1 Klinice/Zakładzie

    -Przed podpisaniem umowy o zatrudnienie obowiązkowo należy zrealizować nową obiegówkę (np. zawiera ona więcej podpunktów niż w obiegówce o wolontariat)

  7. Pozytywne rozpatrzenie podania o zatrudnienie

    Rozpatrzenie podania zależy od dyspozycyjności Dyrektora Szpitala. W przypadku dużej liczby podań czas odpowiedzi może zostać wydłużony, gdyż każde podanie jest rozpatrywane indywidualnie. Jeśli czas oczekiwania przekracza 14 dni roboczych, zachęcamy do kontaktu z Działem Kadrowo-Płacowym USK-1, który przekaże wam telefonicznie odpowiedź Dyrektora na wasze podanie.

    Po pozytywnym rozpatrzeniu podania, pracownik Działu Kadrowo-Płacowego USK-1 skontaktuje się w celu podpisania umowy o wolontariat oraz przekazaniu informacji o realizacji obowiązkowej obiegówki.

    Uwagi ogólne:

    -Umowę o zatrudnienie można podpisać tylko z jedną Kliniką/Zakładem.

    Do zatrudnienia na stanowisko asystenta lekarza potrzebne będą:
    1. świadectwo ukończenia szkoły średniej (kopia)
    2. zaświadczenie z uczelni o statusie studenta 
    3. polisa OC – wypis z uczelni
    4. książeczka sanitarno-epidemiologiczna (kopia strony z imieniem i nazwiskiem + strona z aktualnym wpisem badań) lub orzeczenie do celów sanit.-epidem.
    5. orzeczenie lekarskie [lek. med. pracy] na stanowisko asystent lekarza.(skierowanie w załączniku) 6. w związku z zatrudnieniem w USK1 PUM informuję również o konieczności dostarczenia do Działu Kadrowo-Płacowego zaświadczeniu z Krajowego Rejestru Karnegoo niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu Karnego, w art.189 a i  art.207 Kodeksu Karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

    Punkt informacyjny Krajowego Rejestru Karnego przy sądzie Okręgowym w Szczecinie: Tel. (91) 48 55 387 ul.Kaszubska 42,70-952 Szczecin Obsługa klienta: poniedziałek  – piątek 8.30-14.30

    Z kompletem dokumentów zapraszam  w godz. 8-12 WEJŚCIE D1, IV PIĘTRO POK. 446

    *Zachęcamy do umówienia się na konsultacje lekarza medycyny pracy w przychodni WN Medica, gdzie studenci PUM mają zniżkę 🙂

    Po podpisaniu umowy o zatrudnienie należy skontaktować się z obecną koordynatorką asystenta lekarza i poinformować ją, w której Klinice/Zakładzie został zatrudniony.

Poniżej znajdują się wzory podań. Na czerwono należy uzupełnić informacje. Podanie można modyfikować, uwzględniając najważniejsze informacje.

Wzory Podań/skierowanie o zatrudnienie:





Zatrudnienie



Po podpisaniu umowy koordynatorka asystenta poprosi nowo zatrudnioną osobę o skontaktowanie się z obecnymi asystentami lekarza pracującymi w danej Klinice/Zakładzie.



Grafik pracy



  1. Dyspozycyjność

    Do 25. dnia każdego miesiąca należy w Klinice, w której pracujesz przedstawić dyspozycyjność dot. dyżurów na kolejny miesiąc (np. na miesiąc listopad, należy do 25 października przedstawić dyspozycyjność).

  2. Ilość godzin

    Pracować można max. 6 godzin dziennie do godziny 21:00, także w weekendy.
    Istnieje możliwość wydłużenia dyżurów weekendowych do 12 godzin, jednak najpierw należy złożyć podanie do Dyrektora Szpitala potwierdzoną pozytywną opinią Kierownika Kliniki/Zakładu.

  3. Harmonogram pracy

    Grafik ustala się z Kierownikiem lub wyznaczoną przez niego osobą. Obecni asystenci lekarza będą mogli udzielić więcej informacji, gdyż w każdej jednostce jest inna organizacja pracy.



Wypłata



  1. Stawka godzinowa wynosi minimalną krajową (od 1.07.2024r wyniesie ona 28,10 złotych BRUTTO).

  2. Żeby otrzymać wypłatę do 5. dnia następnego miesiąca, należy złożyć wypełniony rachunek. (np. za miesiąc listopad, należy do 5 grudnia przedstawić rachunek).

  3. Pensja jest przelewana na konto bankowe z reguły do 11. dnia miesiąca. Na umowie jest zawarta dokładna informacja dotycząca wypłacania środków.

  4. Ogólne zasady uzupełniania rachunku (poniżej instrukcja)
    Z tyłu na rachunku należy wpisać daty dyżurów i ilości przepracowanych godzin. Stawkę godzinową należy pomnożyć na ilość przepracowanych godzin i na taką kwotę należy wystawić rachunek szpitalowi. Pod rachunkiem potrzebny jest podpis Kierownika Kliniki/Zakładu, potwierdzający przepracowanie podanych godzin.

  5. Potwierdzanie ilość przepracowanych godzin, gdyż w każdej jednostce jest inna.
    Zalecane jest aby skorzystać ze wzoru tabelki (poniżej) który za każdy dyżur zbieram podpis za ilość przepracowanych godzin i to dołączyć do rachunku.