Opiekun Studenckiego Towarzystwa Naukowego PUM

prof. dr hab. med. Janusz Moryś


e-mail: janusz.morys@pum.edu.plPrzedstawiamy opiekuna STN, którym jest prof. dr hab. med. Janusz Moryś.

✔️ Od października 2021 roku jest kierownikiem Katedry i Zakładu Anatomii Prawidłowej na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.

✔️Profesora zainteresowania naukowe skierowane są na problemy rozwoju, dojrzewania i starzenia ośrodkowego układu nerwowego w tym głownie ośrodków układu limnicznego i przedmurza.

✔️ Jest autorem i współautorem 166 publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych i 134 streszczeń zjazdowych w recenzowanych czasopismach.


Magdalena Zawadzka


stnpumhead@gmail.com

tel. 694710149
Nazywam się Magdalena Zawadzka i jestem studentką V roku kierunku lekarskiego i od tego roku pełnie funkcje przewodniczącej STN. Moją działalność naukową rozpoczęłam od założenia SKN Endokrynologii, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych.

✔️Uczestniczyłam w wielu konferencjach, z czego osiągnęłam m.in. I miejsce w VI Studenckiej Konferencji Internistycznej GUMMED. Podróżując, poznałam wiele osób z innych uczelni medycznych, którzy zainspirowali mnie do wprowadzenia pozytywnych zmian na naszej uczelni.

Liczę, że wraz z Członkami Zarządu, uda nam się zachęcić Was do działania i że każdy poszerzy swoją wiedze naukową W razie pytań napisz do mnie w wiadomości prywatnej lub na mail.
Tomasz Wróblewski


stnpumvicehead@gmail.com


Nazywam się Tomek Wróblewski. Jestem studentem czwartego roku kierunku lekarskiego, a od kilku lat pełnię funkcję starosty mojego roku.

✔️W związku z zainteresowaniem dydaktyką na PUMie jestem również członkiem Rady Dydaktycznej WMiS, Komisji Programowej kierunku lekarskiego oraz Zespołu Wykonawczego ds. Dydaktyki – stąd w STN zajmuję się aspektami prawnymi i związanymi z dydaktyką. Od tego roku zostałem również Przewodniczącym SKN Kardiochirurgii.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie to pisz śmiało na adres mailowy.

Nazywam się Wiktor Czaja i jestem studentem V roku kierunku lekarskiego. Od tego roku będę pełnił funkcje Sekretarza Zarządu STN.

Moje obszary zainteresowań naukowych głównie obejmują szeroko pojęte zagadnienia związane z interną.

✔️Zaprezentowałem prace „Sport to mord? O tym jak intensywny wysiłek fizyczny może zwiększać ryzyko wystąpienia rozwarstwienia tętnic dogłowowych – seria przypadków” na zeszłorocznej konferencji naukowej organizowanej przez naszą uczelnię. Obecnie jestem w trakcie pisania pracy z dziedziny endokrynologii.

Moim celem jako członek zarządu jest pomoc studentom naszej uczelni, dlatego jeżeli nasuną ci się jakiekolwiek pytania napisz do mnie na maila.
Wiktoria Knobelsdorf


stnskarbnik@gmail.com
Nazywam się Wiktoria Knobelsdorf i jestem studentką 5 roku kierunku lekarskiego. W zarządzie STNu pełnię rolę skarbnika. Chętnie pomogę przy zdobywaniu środków dla Twojego Koła Naukowego oraz będę pomagać w konferencji

W tym roku przymierzam się do napisania pierwszej pracy naukowej z zakresu leczenia bólów migrenowych.

✔️Doświadczenie dotyczące organizacji dużych wydarzeń zdobyłam już w liceum, kiedy obejmowałam stanowisko wiceprezydentki oddziału szczecińskiego Interact International. Mogę się pochwalić zorganizowaniem zbiórki charytatywnej, w wyniku której uzbieraliśmy środki wystarczające do pokrycia powrotu do zdrowia po leczeniu onkologicznym naszej koleżanki.

Dodatkowo przez 3 lata byłam starostką mojej grupy dziekańskiej. Podczas pełnienia tej funkcji zdobyłam wiedzę, dzięki której z większą swobodą poruszam się po naszej uczelni.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania to serdecznie zapraszam do kontaktu przez wiadomość prywatną lub mój adres mailowy.


Nazywam się Ania Jędrasiak i jestem studentką V roku kierunku lekarskiego. W zarządzie STN będę odpowiadać za koordynację wizualną mediów i przygotowywanie materiałów promocyjnych.

✔️ Moją działalność naukową zaczęłam od kilku konferencji ogólnopolskich, w których brałam czynny udział. Na zeszłorocznej konferencji organizowanej przez naszą uczelnię zdobyłam II miejsce w sesji chirurgicznej opisując przypadek pacjentki ginekologicznej. Poza tym aktywnie udzielam się pisząc prace naukowe.

Jeśli masz do mnie pytania – zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub mój adres mailowy.


Nazywam się Wiktoria Raczek i jestem studentką V roku kierunku lekarskiego. Oprócz tego studiuję drugi kierunek – filologię germańską.

✔️Moją rolą w zarządzie STN będzie pozyskiwanie sponsorów na warsztaty i konferencje oraz koordynowanie wizualne mediów. Jestem aktywnym członkiem SKN Ortopedii, Traumatologii i Onkologii Narządu Ruchu oraz członkiem zarządu SKN Endokrynologii, Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych.

Jeśli masz do mnie pytania – zapraszam do kontaktu w wiadomości prywatnej lub mój adres mailowy.

Nazywam sie Wiktoria Krauze i jestem Studentką 4 roku Dietetyki klinicznej [1 rok 2 stopnia] Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

✔️ Byłam prelegentką na trzech konferencjach naukowych w języku polskim, jak i angielskim. Osiągnęłam I miejsce na Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej STN PUM oraz III na Bałtyckim Sympozjum Młodych Naukowców, z pracą naukową o tematyce pacjentów hospitalizowanych po ciężkim przebiegu COVID-19.

Obecnie współprowadzę projekt dotyczacy pacjentów z przerostem mikroflory bakteryjnej jelit (SIBO) oraz niealkoholową chorobą stuszczeniową wątroby (NAFLD).

Jeżeli masz jakiś problem wspólnie go rozwiążemy! – zapraszam do kontaktu.


Mam na imię Marcin Klag i jestem studentem 4 roku farmacji. Cieszę się, że mogę reprezentować nasz wydział w STN.

✔️ Interesuję się fitoterapią a także od niedawna, dzięki pracy w SKN Biofarmacji i Nanomedycyny ,,NanoKom” poszerzam swoją wiedzę na temat syntezy nanocząstek białkowych i ich wykorzystania jako nośników leków w terapii celowanej. Od tego roku pełnię też funkcję koordynatora ds. materiałów edukacyjnych w Polskim Towarzystwie Studentów Farmacji w Szczecinie.

Jeżeli mogę ci w czymś pomóc, śmiało pisz w wiadomości prywatnej lub na email.

Karolina Bednarek


stnpumwnoz@gmail.com

Nazywam się Karolina Bednarek i jestem studentką V roku fizjoterapii i II roku logopedii klinicznej z terapią zajęciową. Mam tę przyjemność i zaszczyt reprezentować Wydział Nauk o Zdrowiu.

Moje obszary zainteresowań naukowych skupiają się wokół medycyny społecznej, szeroko pojętej fizjoterapii i logopedii ortognatycznej.

✔️ Jestem współautorką publikacji „Postawy społeczne wobec osób z niepełnosprawnością ruchową w populacji polskich studentów”, która aktualnie jest recenzjonowana. Ta sama praca zajęła I miejsce podczas Konferencji „Gdańskie Dni Zdrowia” 2023.

Jeśli masz do mnie jakieś pytania- zawsze służę pomocą, napisz do mnie w wiadomości prywatnej lub na mail.Patryk Modelewski


stnchiru@gmail.com

Nazywam się Patryk Modelewski i jestem studentem piątego roku.

✔️Interesuje się wszystkim co jest związane z chirurgia ogólną. Przez ostatnie dwa lata dokształcałem swoje zdolności chirurgiczne. Aktualnie jestem wiceprzewodniczącym w SKN chirurgii ogólnej i transplantacyjnej, oraz członkiem koła z chirurgii ręki i chirurgii onkologicznej.

W STN pełnię rolę koordynatora ds kół zabiegowych. W razie jakikolwiek pytań proszę o kontakt przez wiadomość prywatną, lub na adres mailowy:


Jestem Karolina i jestem studentką V roku lekarskiego.

W zarządzie STN pełnię funkcję Koordynatora ds. Niezabiegowych/Internistycznych Kół Naukowych.

✔️ Mam na koncie konferencje naukowe, na których miałam okazje przedstawiać ciekawe opisy przypadków w ramach SKN Endokrynologii. Aktualnie próbuje swoich sił w pisaniu prac naukowych również w ramach tego koła.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w rozwoju swojego koła, chciałabyś zorganizować coś dodatkowo ale nie bardzo wiesz jak się za to zabrać odezwij się!Nazywam się Karol Nicieja i pasjonuję się chirurgią dziecięcą. Obecnie jestem na 4 roku kierunku lekarskiego. Od tego roku pełnię funkcję Przewodniczącego SKN Chirurgii Dziecięcej.

✔️ W STN będąc Koordynatorem SKN pediatrycznych, ale również i stomatologicznych, odpowiadam za ich organizację.

Zapraszam do kontaktu!
Agnieszka Szema


stnpumspec@gmail.com


Nazywam się Agnieszka Szema i jestem studentką VI roku kierunku lekarskiego. W STN sprawuje opiekę nad specjalistycznymi studenckimi kołami naukowymi.

✔️ Poza tym jestem przewodniczącą SKN Neurochirurgii i głównie wokół tej dziedziny skupiają się moje zainteresowania. Aktualnie wraz z lekarzami z naszej Kliniki pracuję nad publikacjami w temacie operacyjnego leczenia padaczek u dzieci. Dodatkowo interesuje się szeroko pojętą Anestezjologią i Intensywną Terapią.

Bardzo się cieszę, że kolejny rok mogę być w Zarządzie STN i chętnie służę pomocą. Najlepiej skontaktować się ze mną przez mail
Michał Chylewski


stnpumnoweskn@gmail.com


Nazywam się Michał Chylewski, jestem studentem kierunku lekarskiego na piątym roku.

✔️ Interesuję się różnymi aspektami funkcjonowania centralnego układu nerwowego, a poza tym moim hobby jest muzyka. Należę do SKN Neurochirurgii oraz nowo powstałego SKN Neurobiologii.

Moim zadaniem w STNie jest pomagać w formalnościach związanych z powstawaniem nowych kół naukowych. Jeżeli masz pytanie, napisz śmiało!