Spotkanie z Konsul z Ambasady USA 15.11.2017

Zostaliśmy poproszeni o udostępnienie następującej informacji:
Konsul z Ambasady USA w Szczecinie – spotkanie dla studentów – środa 15 listopada 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem,panią Brianą Corso, która:
– przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów
– wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny
– odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji – pan Konsul mówi po polsku

15 listopada 2017 roku, środa, godzina 10:00
Akademia Sztuki w Szczecinie, Pałac pod Globusem, sala Ogród Zimowy
Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.
W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Prelegenci:
Briana Corso, Vice Consul
Briana Corso jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice – Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Przed przyjazdem do Polski pracowała w krajach Ameryki Południowej – Kolumbia oraz Argentyna. Przed wstąpieniem do korpusu dyplomatycznego USA pracowała jako prawnik w Departamencie Bezpieczeństwa Krajowego w Los Angeles. Jako wolontariusz, udzialała się w Korpusie Pokoju na terenie Ekwadoru. Ukończyła Uniwersytet Kalifornijski oraz Loyola Law School w Los Angeles. Zna języki angielski, hiszpański i polski. Lubi podróżować po Polsce z rodziną.

Bożena Magdziak, Consular Assistant
Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Marek Witkowski, studencki ambasador w Szczecinie
Marek Witkowski od 9 lat wysyła studentów na wakacyjne programy wyjazdowe w Stanach Zjednoczonych. Liczba studentów którzy dzięki niemu spędzili wakacje w USA to 467 osób. Jako praktyk, doradza jakie są możliwości oraz oferty pracy. Współpracuje z 1134 pracodawcami na terenie Stanów Zjednoczonych.